YAGEO Việt Nam | YAGEO RC1206FR-074K12L
RC1206FR-074K12L
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES 4.12K OHM 1% 1/4W 1206
Model nhà sản xuất
RC1206FR-074K12L
Mô tả ngắn sản phẩm
4.12 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RC_L
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Tình trạng Active
Resistance 4.12 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)