Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale RCG0603330RFKEA
RCG0603330RFKEA
Thương hiệu
Vishay Dale
Tên sản phẩm
RES 330 OHM 1% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
RCG0603330RFKEA
Mô tả ngắn sản phẩm
330 Ohms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.vishay.com/docs/20047/rcge3.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Dale
Dòng sản phẩm RCG e3
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 330 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings -
Size / Dimension 0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)