Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale RCS0805121RFKEA
RCS0805121RFKEA
Thương hiệu
Vishay Dale
Tên sản phẩm
RES SMD 121 OHM 1% 1/2W 0805
Model nhà sản xuất
RCS0805121RFKEA
Mô tả ngắn sản phẩm
121 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.vishay.com/docs/20065/rcse3.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Dale
Dòng sản phẩm RCS e3
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 121 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)