YAGEO Việt Nam | YAGEO RE1206FRE07100RL
RE1206FRE07100RL
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES SMD 100 OHM 1% 1/4W 1206
Model nhà sản xuất
RE1206FRE07100RL
Mô tả ngắn sản phẩm
100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.yageo.com/upload/media/product/app/datasheet/rchip/pyu-re_105_rohs_l.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RE
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 100 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)