KOA Speer Electronics, Inc. Việt Nam | KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1HTTC332J
RK73B1HTTC332J
Thương hiệu
KOA Speer Electronics, Inc.
Tên sản phẩm
RES 3.3K OHM 5% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
RK73B1HTTC332J
Mô tả ngắn sản phẩm
3.3 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.koaspeer.com/pdfs/RK73B.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu KOA Speer Electronics, Inc.
Dòng sản phẩm RK73B
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Not For New Designs
Resistance 3.3 kOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package 0201
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)