KOA Speer Electronics, Inc. Việt Nam | KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP1603F
RK73H1ETTP1603F
Thương hiệu
KOA Speer Electronics, Inc.
Tên sản phẩm
RES 160K OHM 1% 1/10W 0402
Model nhà sản xuất
RK73H1ETTP1603F
Mô tả ngắn sản phẩm
160 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.koaspeer.com/pdfs/RK73H.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu KOA Speer Electronics, Inc.
Dòng sản phẩm RK73H
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 160 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)