KOA Speer Electronics, Inc. Việt Nam | KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1051F
RK73H1JTTD1051F
Tên sản phẩm
RES 1.05K OHM 1% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
RK73H1JTTD1051F
Mô tả ngắn sản phẩm
1.05 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.koaspeer.com/pdfs/RK73H.pdf Datasheet
Thương hiệu KOA Speer Electronics, Inc.
Dòng sản phẩm RK73H
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 1.05 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)