KOA Speer Electronics, Inc. Việt Nam | KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2BTTD1800F
RK73H2BTTD1800F
Tên sản phẩm
RES 180 OHM 1% 1/4W 1206
Model nhà sản xuất
RK73H2BTTD1800F
Mô tả ngắn sản phẩm
180 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.koaspeer.com/pdfs/RK73H.pdf Datasheet
Thương hiệu KOA Speer Electronics, Inc.
Dòng sản phẩm RK73H
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 180 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)