Stackpole Electronics Inc Việt Nam | Stackpole Electronics Inc RMCF0201FT39R2
RMCF0201FT39R2
Thương hiệu
Stackpole Electronics Inc
Tên sản phẩm
RES 39.2 OHM 1% 1/20W 0201
Model nhà sản xuất
RMCF0201FT39R2
Mô tả ngắn sản phẩm
39.2 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.seielect.com/catalog/sei-rmcf_rmcp.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Stackpole Electronics Inc
Dòng sản phẩm RMCF
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 39.2 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Composition Thick Film
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package 0201
Ratings -
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.011" (0.28mm)