Stackpole Electronics Inc Việt Nam | Stackpole Electronics Inc RMCF0402FT383R
RMCF0402FT383R
Thương hiệu
Stackpole Electronics Inc
Tên sản phẩm
RES 383 OHM 1% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
RMCF0402FT383R
Mô tả ngắn sản phẩm
383 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.seielect.com/catalog/sei-rmcf_rmcp.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Stackpole Electronics Inc
Dòng sản phẩm RMCF
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 383 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)