Stackpole Electronics Inc Việt Nam | Stackpole Electronics Inc RMCF0603FT3K74
RMCF0603FT3K74
Thương hiệu
Stackpole Electronics Inc
Tên sản phẩm
RES 3.74K OHM 1% 1/10W 0603
Model nhà sản xuất
RMCF0603FT3K74
Mô tả ngắn sản phẩm
3.74 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.seielect.com/catalog/sei-rmcf_rmcp.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Stackpole Electronics Inc
Dòng sản phẩm RMCF
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 3.74 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Composition Thick Film
Features Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)