Vishay Dale Việt Nam | Vishay Dale RN65D2001FB14
RN65D2001FB14
Thương hiệu
Vishay Dale
Tên sản phẩm
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Model nhà sản xuất
RN65D2001FB14
Mô tả ngắn sản phẩm
2 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.vishay.com/docs/31027/cmfmil.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Dale
Dòng sản phẩm Military, MIL-R-10509/2, RN65
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 2 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Metal Film
Features Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)