Stackpole Electronics Inc Việt Nam | Stackpole Electronics Inc RNCP1206FTD392R
RNCP1206FTD392R
Thương hiệu
Stackpole Electronics Inc
Tên sản phẩm
RES 392 OHM 1% 1/2W 1206
Model nhà sản xuất
RNCP1206FTD392R
Mô tả ngắn sản phẩm
392 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.seielect.com/catalog/sei-rncp.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Stackpole Electronics Inc
Dòng sản phẩm RNCP
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 392 Ohms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Composition Thin Film
Features Anti-Sulfur
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Size / Dimension 0.122" L x 0.059" W (3.10mm x 1.50mm)
Height - Seated (Max) 0.025" (0.65mm)