IDEC Việt Nam | IDEC RR1BA-UAC24V
RR1BA-UAC24V
Thương hiệu
IDEC
Tên sản phẩm
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Model nhà sản xuất
RR1BA-UAC24V
Mô tả ngắn sản phẩm
General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 24VAC Coil Socketable
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu IDEC
Dòng sản phẩm RR
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Mounting Type Socketable
Coil Voltage 24VAC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current) 10 A
Switching Voltage 240VAC, 30VDC - Max
Load - Max Switching 2400VA, 300W
Coil Current 105 mA
Coil Type Non Latching
Features -
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Seal Rating -
Coil Insulation -
Must Operate Voltage 19.2 VAC
Must Release Voltage 7.2 VAC
Operate Time 25 ms
Release Time 25 ms
Operating Temperature -25°C ~ 40°C