IDEC Việt Nam | IDEC RR2P-UAC50V
RR2P-UAC50V
Thương hiệu
IDEC
Tên sản phẩm
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 50V
Model nhà sản xuất
RR2P-UAC50V
Mô tả ngắn sản phẩm
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 50VAC Coil Socketable
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu IDEC
Dòng sản phẩm RR
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Mounting Type Socketable
Coil Voltage 50VAC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) 10 A
Switching Voltage 240VAC, 30VDC - Max
Load - Max Switching 2400VA, 300W
Coil Current 50 mA
Coil Type Non Latching
Features -
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Seal Rating -
Coil Insulation -
Must Operate Voltage 40 VAC
Must Release Voltage 15 VAC
Operate Time 25 ms
Release Time 25 ms
Operating Temperature -25°C ~ 40°C