YAGEO Việt Nam | YAGEO RT0402FRE0711KL
RT0402FRE0711KL
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES SMD 11K OHM 1% 1/16W 0402
Model nhà sản xuất
RT0402FRE0711KL
Mô tả ngắn sản phẩm
11 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thin Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.yageo.com/upload/media/product/app/datasheet/rchip/pyu-rt_1-to-0.01_rohs_l.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm RT
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 11 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.063W, 1/16W
Composition Thin Film
Features -
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)