SFR2500001402FR500
Thương hiệu
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Tên sản phẩm
RES 14K OHM 0.4W 1% AXIAL
Model nhà sản xuất
SFR2500001402FR500
Mô tả ngắn sản phẩm
14 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Tài liệu kỹ thuật
https://www.vishay.com/docs/28722/sfr16s25.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Dòng sản phẩm SFR25
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Resistance 14 kOhms
Tolerance ±1%
Power (Watts) 0.4W
Composition Metal Film
Features -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)