Panasonic Electric Works Việt Nam | Panasonic Electric Works SP2-P-DC48V
SP2-P-DC48V
Thương hiệu
Panasonic Electric Works
Tên sản phẩm
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 48V
Model nhà sản xuất
SP2-P-DC48V
Mô tả ngắn sản phẩm
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) 48VDC Coil Through Hole
Tài liệu kỹ thuật
https://www3.panasonic.biz/ac/e_download/control/relay/power/catalog/mech_eng_sp.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Panasonic Electric Works
Dòng sản phẩm SP
Kiểu đóng gói Box
Status Active
Mounting Type Through Hole
Coil Voltage 48VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) 15 A
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Load - Max Switching 3750VA, 450W
Coil Current 6.2 mA
Coil Type Non Latching
Features -
Termination Style PC Pin
Seal Rating -
Coil Insulation -
Must Operate Voltage 33.6 VDC
Must Release Voltage 4.8 VDC
Operate Time 30 ms
Release Time 20 ms
Operating Temperature -50°C ~ 60°C