TE Connectivity Passive Product Việt Nam | TE Connectivity Passive Product TE100B820RJ
TE100B820RJ
Tên sản phẩm
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 100W
Model nhà sản xuất
TE100B820RJ
Mô tả ngắn sản phẩm
820 Ohms ±5% 100W Wirewound Chassis Mount Resistor
Tài liệu kỹ thuật
https://www.te.com/usa-en/product-3-1879444-6.datasheet.pdf Tài liệu
Tình trạng Active
Resistance 820 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 100W
Composition Wirewound
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Mounting Feature Brackets
Size / Dimension 1.102" Dia x 7.165" L (28.00mm x 182.00mm)