Ohmite Việt Nam | Ohmite TUW10JR75E
TUW10JR75E
Thương hiệu
Ohmite
Tên sản phẩm
RES 0.75 OHM 5% 10W AXIAL
Model nhà sản xuất
TUW10JR75E
Mô tả ngắn sản phẩm
750 mOhms ±5% 10W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Tài liệu kỹ thuật
https://www.ohmite.com/assets/docs/res_tuw_tum.pdf?r=false Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu Ohmite
Dòng sản phẩm TUW
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 750 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 10W
Composition Wirewound
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature 275°C
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 1.929" L x 0.394" W (49.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)