Ohmite Việt Nam | Ohmite TUW15J2R7E
TUW15J2R7E
Tên sản phẩm
RES 2.7 OHM 5% 15W AXIAL
Model nhà sản xuất
TUW15J2R7E
Mô tả ngắn sản phẩm
2.7 Ohms ±5% 15W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Status Active
Resistance 2.7 Ohms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 15W
Composition Wirewound
Features Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Operating Temperature -
Package / Case Axial
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.492" x 0.453" Rectangular x 1.929" L (12.50mm x 11.50mm x 49.00mm)