VPG Foil Resistors Việt Nam | VPG Foil Resistors Y21235R00000Q9L
Y21235R00000Q9L
Thương hiệu
VPG Foil Resistors
Tên sản phẩm
RES SMD 5 OHM 0.02% 8W TO220-4
Model nhà sản xuất
Y21235R00000Q9L
Mô tả ngắn sản phẩm
5 Ohms ±0.02% 8W Chip Resistor TO-220-4, SMD Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
Tài liệu kỹ thuật
https://foilresistors.com/docs/63127/vpr221sz.pdf Datasheet
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu VPG Foil Resistors
Dòng sản phẩm VPR221SZ
Kiểu đóng gói Bulk
Status Active
Resistance 5 Ohms
Tolerance ±0.02%
Power (Watts) 8W
Composition Metal Foil
Features Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient ±0.2ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Package / Case TO-220-4, SMD
Supplier Device Package TO-220-4
Size / Dimension 0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Height - Seated (Max) 0.158" (4.01mm)