YAGEO Việt Nam | YAGEO YC104-JR-0733RL
YC104-JR-0733RL
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 0602
Model nhà sản xuất
YC104-JR-0733RL
Mô tả ngắn sản phẩm
33 Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm YC104
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 33
Tolerance ±5%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 31mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Applications DDRAM, SDRAM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0502 (1406 Metric) Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)