YAGEO Việt Nam | YAGEO YC124-FR-0782RL
YC124-FR-0782RL
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 0804
Model nhà sản xuất
YC124-FR-0782RL
Mô tả ngắn sản phẩm
82 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Tài liệu kỹ thuật
Product Attributes
Select
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm YC124
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Status Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 82
Tolerance ±1%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Grade Automotive
Qualification AEC-Q200
Applications DDRAM, SDRAM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)