YAGEO Việt Nam | YAGEO YC164-JR-131K5L
YC164-JR-131K5L
Thương hiệu
YAGEO
Tên sản phẩm
RESISTOR CHIP
Model nhà sản xuất
YC164-JR-131K5L
Mô tả ngắn sản phẩm
1.5k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tài liệu kỹ thuật
Thuộc tính sản phẩm
Chọn
Kiểu Mô tả thông tin
Thương hiệu YAGEO
Dòng sản phẩm YC164
Kiểu đóng gói Tape & Reel (TR)
Tình trạng Active
Circuit Type Isolated
Resistance (Ohms) 1.5k
Tolerance ±5%
Number of Resistors 4
Resistor Matching Ratio -
Resistor-Ratio-Drift -
Number of Pins 8
Power Per Element 62.5mW
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Grade -
Qualification -
Applications DDRAM, SDRAM
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package 1206
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)